Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Portal seniorów powiatu nyskiego Powered By GSpeech
.
niedziela, 03 grudzień 2017 22:55

Wizyta seniorów z Paczkowa na XIV sesji RS 29.09.2015r.

Napisał

Duża grupa seniorów z Paczkowa, kandydatów do paczkowskiej Rady Seniorów,  gościła na sesji nyskiej Rady Seniorów 29 września 2015r. Wizyta była związana z procesem tworzenia Rady Seniorów w Paczkowie. Przyszli radni przyglądali się pracy naszej rady...

Przewodniczący Rady Seniorów Mieczysław Łużny podkreśla, że z różnych miast Polski płyną prośby o porady i opinie w sprawie powołania Rad Seniorów, w których to dopiero rozpoczyna się proces kształtowania podobnych rad. Radni nyskiej Rady Seniorów współpracują z Radami Seniorów z innych miejscowości, czego dowodem jest obecność na dzisiejszej sesji delegacja kandydatów do paczkowskiej Rady Seniorów.

image


Nyska Rada Seniorów juz wcześniej rozpoczęła współpracę z paczkowskimi seniorami w sprawie powołania Rady Seniorów w ich mieście.

Przewodniczący RS Mieczysław Łużny z pełnomocnikiem RS Joanną Wiech odwiedzili 10 lipca 2015r. seniorów w Paczkowie. Było to robocze spotkanie z organizacjami, które chciały założyć w Paczkowie Radę Seniorów. Podzielili sie swoimi doświadczeniami i podpowiedzieli jak przystapić do prac organizacyjnych i opracowania statut RS.

Rada Miejska w Paczkowie 22 września powołała Radę Seniorów i nadała jej statut. Seniorzy z Paczkowa przygotowywali sie do wyborów.

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 marzec 2023 19:33
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech